Bıttım Sabunu Ankara

Bıttım sabunu Ankara ve diğer illerde yaşayan, saç ve cilt rahatsızlıkları bulunan birçok kişi tarafından büyük bir memnuniyetle kullanılmaktadır. Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Siirt ili ve civarında üretilen bıttım sabunu, tamamen doğal ve katkısız bir ürün olarak büyük beğeniye sahiptir.

Bölgede bulunan ve tamamen yabani yetişen fıstık ağaçlarının meyvesinden elde edilen menengiç yağına sahip olan ürün, yüzlerce yıldır geleneksel şekilde ve yöre kadınlarının el emeğiyle yapılmaktadır. Sadece su katılarak biçimlendirilen bıttım sabunu, farklı gramajlara bölünerek yurdun dört bir yanına kargo vasıtasıyla teslim edilmektedir.

Bıttım sabunu Ankara ilinde ikamet eden her yaştan kadın-erkek tarafından, yöre firmalarına yapılan siparişlerle temin edilebilmektedir. İhtiyaca göre farklı gramajdaki paketlerde kullanıma sunulan bıttım sabunu, sağlık konusunda mucizevi etkilere sahip bir üründür. Uzun yıllardır yöre insanı tarafından saç bakımı için kullanılan ürün üzerinde yapılan laboratuvar incelemelerinde, bıttım sabununun birçok konuda fayda sağladığı anlaşılmıştır. Sabunun en büyük özelliklerinden biri, anti-bakteriyel özelliği sayesinde mikrop ve bakteri üremesini engellemektir.

Bıttım Sabunu Ne İşe Yarar?

Bıttım sabunu ağırlıklı olarak saç dökülmesini engellemek ve saç bakımı için kullanılıyor olsa da, birçok farklı sağlık sorununun çözümünde de oldukça etkilidir. Ciltte mikrobik oluşumlar sebebiyle meydana gelen mantar hastalıkları başta olmak üzere, önemli bir cilt sorunu olarak bilinen sedef hastalığının tedavi edilmesinde de oldukça etkilidir. Tüm bunların dışında,

  • Saçta oluşan kepek sorunlarının giderilmesi,
  • Saç beyazlamasının önlenmesi
  • Ergenlik sivilcelerinin yok edilmesi
  • Akne tedavisi
  • Varis tedavisi gibi birçok sağlık sorununa olumlu etkileriyle bilinmektedir.

Bıttım sabunu sürekli ve düzenli kullanım haline beklentileri karşılamakta olup, aralıklı kullanımlarda veya birkaç kez kullanımda istenilen etkiyi göstermemektedir. Sabunun etkili olabilmesindeki en önemli faktörlerden biri de, orijinal ürün sipariş etmektir. Bu yüzden Ankara veya farklı illerden sipariş verecek kişilerin, yöresel ürün tedarikçileri ile bağlantıya geçerek ürün siparişi vermeleri gereklidir.  İçerisine katkı maddesi ve farklı yağlar konularak üretilen sahte bıttım sabunları, beklenilen etkiyi göstermediği gibi, sorunlarınızın daha da derinleşmesine sebep olabilmektedir.