Bıttım Sabunu Cilde Faydaları

Bıttım sabununun cilde faydaları

Bıttım sabunu özel yabani fıstık ve menengiç yağından elde edilir. Organik olduğundan dolayı herhangi bir zararı bulunmaz. Bıttım sabunu özellikle sivilce ve egzama gibi sorunlara iyi gelir. Aynı zamanda cilt ve yüz üzerinde de sorunların tedavisinde destekleyici özellikleri vardır. Bıttım sabunu bitkisel ürünlerin aksine cildinizde ve saçlarınızda hoş bir koku da bırakır.

Gün içerisinde tükettiğiniz gıdalar, hava kirliliği ve çevresel faktörler deri ve cilt üzerinde problemlere yol açabilir. Sivilce oluşumunu tetikleyen etkenlerin ortadan kaldırılmasında yardımcı olan bıttım sabunu doğal içeriğiyle dikkat çeker. Bıttım sabunu sivilcelerin yok olmasına destek verirken aynı zamanda yeni sivilce oluşumunu da önleyebilmenize yardımcı olur. Doğru ve periyodik kullanımıyla bıttım sabununun sivilce tedavisindeki olumlu etkilerini görmeye başlayabilirsiniz.

Cildinizde meydana gelebilecek siyah noktalar bazı zamanlarda oldukça can sıkıcı olabilir. Gözeneklerin içerisindeki yağ, kir ve ölü deri birikmesine sebep olabilen siyah noktalar için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Siyah noktalardan kurtulabilmek için uygulanabilecek tedavi uygulamaları bir hayli zorlayıcı hale gelebilir. Bu noktada bıttım sabunu içeriğinde yer alan ve siyah noktalara da iyi gelen bileşenlerden destek alabilirsiniz.

Siyah noktaları tedavi edebilmek için cildinizi daima temiz tutmalı ve nefes almasına yardımcı olmalısınız. Bıttım sabunu gözeneklerin temizlenmesi ve cildin nefes alabilmesi için önemli bir sabun türüdür. Bıttım sabunu kullanarak siyah noktalarla en iyi şekilde mücadele edebilirsiniz. Fakat siyah nokta probleminin bıttım sabunu ile tek başına geçemeyeceği durumlarda profesyonel destek almayı da unutmamalısınız.

Stres ve kaygı gibi sebeplere bağlı olarak da meydana gelebilen egzama ciddi bir rahatsızlıktır. Egzama cilt hastalığı olmasına rağmen psikolojik etkenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kendinize dikkat ettiğiniz halde vücudunuzun belirli bölgelerinde egzama problemi yaşıyorsanız bıttım sabunu kullanabilirsiniz. Özellikle kaşıntı ve deri dökülmesi gibi sorunlar için bıttım sabunu veya bıttım kremi olarak nitelendirilen ürünleri deneyebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Yüze Faydaları

Bıttım sabunu yüzünüzde bulunabilecek yaraların iyileşmesinde önemli bir değere sahiptir. Bıttım sabunu sivilce, akne izleri, yara izleri ve hücre hasarının iyileşmesinde destekleyicidir. Mantar oluşumu gibi durumlarda da etkili olan bıttım sabunu yüz bölgesi söz konusu olduğu zaman öne çıkar.

Yüksek oranda antiseptik özelliğe sahip olan bıttım sabunu ciltteki mikropların giderilmesine yardımcı olur. Bu sayede derinlemesine bir temizlik elde edilir. Siyah noktalara karşı etkili olan bıttım sabunu yüzdeki siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olur. Bıttım sabununu isterseniz peeling olarak da kullanabilirsiniz. Yüz için derin bakım yapabilmeniz konusunda destek alabileceğiniz bıttım sabunu cildinizin parlak ve canlı görünmesine destek verir. Güneş lekelerine karşı büyük ölçüde koruma da sağlayabilir.

Bıttım Sabunu Yüze Her Gün Uygulanır mı?

Bıttım sabununun her gün yüksek miktarda kullanılması cildiniz için faydalı olmayabilir. Özellikle yüz gibi hassas bir bölgede her gün kullanmak yerine iki günde bir veya haftada iki defa kullanmayı deneyebilirsiniz. Saç söz konusu olduğu zaman saçınızı bir defa bıttım sabunuyla yıkadıktan sonra diğer yıkama işleminde normal bir şampuan kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Yüze Nasıl Uygulanır?

Organik ve doğal içerikli bıttım sabununu son derece pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Sabunu uygun şekilde köpürttüğünüz takdirde yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 1-2 dakikalık masaj uygulamasıyla sabunu kullandıysanız bol su ile durulamaya da dikkat etmelisiniz. İşlemi ortalama olarak haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

Her insanın cildinin farklı yapıya sahip olmasından dolayı kullanım sıklığında değişiklikler olabilir. Bu sebeple, ürünü hangi sıklıkta kullanabileceğinizi kendi cildinize uyguladıkça bulabilirsiniz. Böylelikle doğru kullanım yöntemleri sayesinde bıttım sabunlarının sağlıklı yapısından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Bıttım sabununun doğrudan yüze sürülmesi tavsiye edilmez. Kalıp sabun şeklinde satışa sunulan bıttım sabununu yüzünüze tamamen değdirdiğiniz zaman yüzde yer alan iltihaplı sivilcenin etkileri, mikroplar ve diğer bakteriler doğrudan sabuna geçebilir. Bu sebeple, bir sonraki uygulamada tekrar yüzünüze sürdüğünüz takdirde kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Köpürttüğünüz özel bıttım sabununu birkaç dakika boyunca yüzünüzde bekletmelisiniz. Böylelikle sabunun etkilerini de artırmış olursunuz. Sıcak su ile yüzünüzü durulamanız da sabundan elde edebileceğiniz sonuçların negatif yönde etkilenmesine yol açabilir. Bıttım sabununu tek başına kullandığınız zaman size sunabileceği faydalarından daha verimli şekilde yararlanabilirsiniz. Ancak doğal içerikli olan ürünleri bıttım sabunuyla beraber tercih edebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Yüzdeki Sivilceleri Geçirir mi?

Bıttım sabunu yüzünüzde ve cildinizin diğer bölgelerinde özel bir koruma kalkanı oluşturur. Dış etkilere karşı zaman zaman savunmasız hale gelebilen yüzün daha dayanıklı olabilmesine yardımcı olan bıttım sabunu yüzdeki sivilcelere de iyi gelir. Sivilcelerin geçebilmesini destekleyen bıttım sabunu cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını da geriye kazanabilmesi yardımcı olur.

Antiseptik özellikli olan bıttım sabunu sivilcelere bağlı meydana gelebilecek kaşıntıların tedavisinde de destekleyici içeriğe sahiptir. Cildi kurutmadan en iyi şekilde temizleyen bıttım sabunu daha yumuşak bir cildin ortaya çıkmasında etkilidir. Sivilce oluşumunun önlenebilmesine yardımcı olan bıttım sabunu aynı yerde tekrar sivilce oluşma riskini de azaltır. Sivilce problemleri yaşıyorsanız uyguladığınız tedavi yöntemini aynı zamanda bıttım sabunuyla da destekleyebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Çatlaklara İyi Gelir Mİ?

Cilt ve saç üzerinde pek çok farklı olumlu etkisi olan bıttım sabunu aynı zamanda çatlakların tedavisinde de destekleyici bir ürün olarak öne çıkar. Doğal ve organik yapıdaki bıttım sabununu doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde çatlak tedavisinde etkileyici sonuçların ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı çatlakların hangi sebeplerden dolayı ortaya çıktığını tespit etmenizdir. Çatlak oluşumuna yol açabilecek faktörleri belirlemeniz tedavi sürecinde daha hızlı hareket edebilmenizi sağlar. Böylelikle bıttım sabunundan da destek alarak çatlak tedavilerinde sağlıklı bir süreç geçirebilirsiniz.

Bıttım Sabununun Saç Üzerindeki Etkisi

Bıttım sabununun saçlar için birçok farklı faydası bulunur. Saç derisinde meydana gelebilecek kepeklerin önlenmesine yardımcı olabilen sabun aynı zamanda kuru ve yıpranmış saçların onarılmasına da destek verir. Stres ve bazı hastalıklara bağlı olarak dökülen saçlar için bıttım sabunu destekleyici bir ürün olarak öne çıkar.

Düzenli kullanımında etkisini göstermeye başlayan bıttım sabunu egzama, mantar ve saç derisi kabuklanması gibi önemli hastalıklar için yardımcıdır. Doğal içerikli olduğundan dolayı tavsiye edilen bıttım sabunu antiseptik yapısı sayesinde deri rahatsızlıklarının da engellenebilmesini sağlar.

Saç üzerinde yer alan olumlu yanlarıyla ön plana çıkan bıttım sabunu dökülmelerin mümkün olabilecek en düşük seviyelere inebilmesini destekler. Bıttım sabunu beyaz saç için etkilidir. Eski pigmentlerin geriye kazanılmasını destekleyen bıttım sabunu beyazlık tedavisinde de yardımcıdır. Bıttım sabunu doğru ve düzenli olarak kullanıldığı zaman etkisini göstermeye başlar.

Saç derisi dökülmesi, kaşıntı ve dökülmelerin tedavisinde destekleyici olan bıttım sabununu uygun aralıklarla kullanmanız son derece önemlidir. Bıttım sabunuyla saçınızı yıkamadan öne saç derisini bol su ile ıslatmalısınız. Daha sonra su yardımıyla köpürtülen sabunu bütün saç derisine hafif bir şekilde sürmelisiniz. Saç derisine ve uçlarına yedirdiğiniz bıttım sabununu bir süre saçınızda bekletmeniz de gerekir.

-14%
 370,00  320,00
-24%
 210,00  160,00
-13%
 80,00  70,00
-23%
 220,00  170,00
-21%
 290,00  230,00
-19%
 270,00  220,00
-21%
 240,00  190,00

  1. Hale Babür diyor ki:

    Cildim biraz bozuk, doğal ürünleri tercih ediyorum genelde, sabun da bunlardan bir tanesi oldu, sivilce konusunda çok başarılı ve cildimi kurutmadı, bu yazıya bi göz atın derim.

  2. Deniz Mutluay diyor ki:

    Cildi çok yumuşatıyor, sivilcileri kuruturken cildimi kurutmadı, buradan sipariş vermiştim bu yazıyı okuduktan sonra, kullanmadan yorum yapmak istemedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıttım Sabunu Hemen Ara ButonuBıttım Sabunu Whatsapp Bilgi Butonu