Bıttım Sabunu İzmir

Bıttım sabunu İzmir haklı tarafından da büyük bir beğeniyle kullanılan doğal ve organik bir üründür. Yetiştiği coğrafyada tamamen yabani bir şekilde büyüyen fıstık ağaçlarının meyvesinden elde edilen menengiç yağı sayesinde birçok sağlık sorununun tedavisinde kullanılmaktadır. Sadece su karıştırılarak geleneksel yöntemlerle yapılan bıttım sabunu, el emeğiyle yapılarak farklı gramajlarda satışa sunulmaktadır.

Yerel işletmeler vasıtasıyla satışa sunulan ürünler, Türkiye’nin dört bir yanına kargo vasıtasıyla birkaç gün içerisinde teslim edilmektedir. Siirt ve civarında oldukça eski tarihlerden beri saç bakımı için kullanılan bıttım sabunu, birçok cilt hastalığına da iyi gelmektedir.

Laboratuvar araştırmalarında anti-bakteriyel özelliği keşfedilen bıttım sabununun, mikrobik yayılmalarla oluşan cilt sorunlarının tedavisinde oldukça etkili olduğu gözlemlenmiştir. Hakiki bıttım sabununun düzenli ve sürekli kullanılması saç ve cilt sorunları ortadan kaldırırken, katkı maddeleri konularak üretilen sahte bıttım sabunları sağlığa olumsuz etki edebilmektedir.

Bıttım Sabunu Fiyatları

Bıttım Sabunu katkı maddeleri ve kimyasal ürünler kullanılarak üretilen sabunlara nazaran daha pahalıdır. Bunun en önemli sebebi bıttım sabununun üretim aşamasının oldukça zahmetli olmasıdır. Tamamen yöresel yöntemlerle el emeğinden yapılan sabun, içeriğinde bulunan menengiç yağı sebebiyle oldukça kıymetlidir. Zor ve az miktarlarda elde edilen kıymetli yağ, saç ve cildin organik şekilde beslenmesini sağlayarak sorunların giderilmesine katkı sağlamaktadır.

Bıttım sabununun fabrika imalatı olan diğer sabunlardan daha pahalı olmasının bir başka sebebi de, ürünün organik usullerle elde edilmesi ve hiçbir katkı maddesi kullanılmadan el emeğiyle ve geleneksel yöntemlerle yapılmasıdır. Türkiye’nin dört bir yanında yüzbinlerce kişinin kullandığı bıttım sabunu, ihtiyaca göre farklı gramajlarda kesilerek kargo yoluyla satışa sunulmaktadır.

Bıttım Sabunu Nerelerde Kullanılır?

Bıttım Sabunu genellikle saç dökülmesinin önlenmesinde ve saç bakımında kullanılsa de, birçok cilt sorununa çare olarak kullanılan mucizevi bir üründür.

  • Kepek sorunlarının giderilmesi
  • Ergenlik sivilcelerinin tedavisi
  • Akne tedavisi
  • Mantar ve sedef hastalıklarının iyileştirilmesi
  • Varis rahatlatılması
  • Saç beyazlamasını önleyerek eski saç renginin kazanılması

Bıttım sabununun kullanılması sayesinde elde edilebilecek sağlık kazanımları arasında yer almaktadır. Düzenli ve sürekli kullanım halinde kısa süre içerisinde olumlu etkiler hissedilmektedir.