Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Hakiki bıttım sabunu; egzama, sedef, kepek, sivilce ve mantar için şifa kaynağıdır. Saçınızın bakteriler tarafından tıkanmış gözeneklerini açarak parlak bir görünüm kazandırır.  Düzenli kullanıldığında dökülmeyi önler ve neredeyse tamamen durdurur. Cildin nefes almasını sağlar.

Bıttım sabununun kullanımı çok kolaydır. Genellikle problemli bölge su ile temizlendikten sonra bıttım sabunu ile köpürtülür. Tahrişe neden olmamak için yumuşak hareketlerle masaj şeklinde yapılan uygulamanın ardından 5 dakika süresince beklemek yeterli olacaktır.

Bu yazımızı okuduğunuzda kökeni yüzlerce yıl öncesine dayanan bıttım sabununun hangi rahatsızlıkta nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

Egzama İçin Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabununu kullanmaya başlamadan önce şuna dikkat etmelisiniz: Hiçbir şekilde kimyasal ürünlerle birlikte uygulanmamalı! Doğal bıttım sabununu, egzama bölgesinin tek hijyen ürünü olarak benimsemelisiniz.

Egzamalı bölgeyi ıslatıp bıttım sabununu uygulayabilirsiniz. Yumuşak hareketlerle sabunu köpürttükten sonra 5 dakika kadar beklemeli, sonrasında ise durulamalısınız. Düzenli kullanımda gözle görülür etkiler alacaksınız. Bıttım sabununu, doğal antiseptik olduğu için  yara, egzama ve mantarı hızlı bir şekilde ortadan kaldırır.

Saç Dökülmesi Tedavisi İçin Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabununu saç dökülmesi için kullanmak, pratikte bölgeyi yıkamak ile eş değerdir. Bıttım sabununu yıkamadan önce saç bölgenizi sıcak su ile yıkayıp temizlemelisiniz. Yıkama esnasında saçınızın tüm suyu emmesine izin verin. Ardından bıttım sabunu ile köpürtüp az miktarda su kullanarak yıkamaya başlayabilirsiniz. Bıttım sabununu köpürterek uygulayın ve bu şekilde 3 ila 5 dakika kadar saçınıza masaj yapın.

Saçınızı  yıkarken yalnızca bıttım sabunu kullanırsanız alacağınız faydayı en üst düzeye çıkarırsınız. Bu nedenle, bıttım sabununu başka kimyasal madde olmaksızın kullanmaya özen gösterin. Örneğin saçınızı bir gün bıttım ile yıkadıktan sonra ertesi gün şampuan kullanmayın. Düzenli kullanımda yararını gözle görülür şekilde hissedeceksiniz.

Saç dökülmesi için bıttım sabunu tedavisine geçtiğinizde saç yıkama rutininizi 2 veya 3 günde 1 olacak şekilde planlamalısınız. Çünkü hakiki bıttım sabunu, saç yıkandıktan sonra 2 gün boyunca onu besleme işlemini sürdürür.

Uzmanların bıttım sabunu ile ilgili ortak görüşü, saç dökülmesine çare olduğu yönünde. Dökülmeyi durdurup saçların daha hızlı uzamasını sağlayan bıttım, saç tellerinin canlılığı için de oldukça etkili. Bu etkinin devam edebilmesi için bıttım sabununun sürekli kullanılması gerekir.

Kepek Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu, kepeğin giderilmesine yardımcı olur ve yeni oluşumları önler. Antiseptik özelliği sayesinde derideki ve saçtaki mikropları ortadan kaldırır.

Saf bıttım sabununu kepek tedavisi için duşta kullanmalısınız. Saçınızı 2 günde 1 olacak şekilde bu doğal sabun ile yıkamanız gözle görülür sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Islak saça köpürtüp masaj yaparak uyguladıktan sonra 3 ila 5 dakika bekleyip durulama işlemine geçebilirsiniz.

Sivilce Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

%100 doğal malzeme ve el emeği ile üretilen saf bıttım sabunu, siyah noktalar dahil olmak üzere sivilce probleminin ana çözümüdür. Özellikle ergenlik sivilceleri için kesin sonuçlar verdiği bilinmektedir. Uzun süreli kullanımda, mevcut sivilcelerin kurumasına ek olarak yeniden ortaya çıkmasını da önler.

Sivilce tedavisi için bıttım kullanımını haftada 2 veya 3 kez tekrar etmelisiniz. Yüzünüzün tamamanı saf bıttım sabunu ile yıkamanız yeterlidir. Sabunladıktan sonra cildinizin pürüzsüzlüğünü hissedebilirsiniz. Bunun sebebi, cilde peeling etkisi yapmasıdır. Kullanımı için tek bir uyarımız var, o da göz yakıcı etkisinden dolayı yüzünüzü yıkarken göz çevrenizden uzak tutmanız.

Mantar Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu, antibakteriyel özellikleri sayesinde vücuttaki bakterileri yok etme konusunda en etkili ürünlerin başında gelir. Ayaklarda ve tırnaklarda oluşan mantarlarınızdan kurtulmak için bu doğal sabunu tercih edebilirsiniz.

Mantarın oluştuğu bölgeyi duru suyla yıkadıktan sonra bıttım sabununu masaj şeklinde uygulamanız ve bunu haftada 3 kere tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Böylece hem mantardan kurtulur hem de daha sağlıklı, pürüzsüz tırnaklara kavuşursunuz.

Konak Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Konak (seboraik dermatit), bebeklerin kafa derisinde ve kaşlarında oluşan sarı, kepeğe benzer kabuklanmadır. Doğum lekesi dahi sanılabilen bu kabuklanma, yağ bezlerinin fazla salgılanması sebebiyle oluşur.

Konak, genellikle kendiliğinden geçse de bazı vakalarda o bölgenin yumuşatılması gerekmektedir. Kabukları yumuşatmak için doğal bıttım sabununu suyla temizlenen saça ve kaşa uygulayabilirsiniz. 3-5 dakika boyunca köpük halinde bekletilen sabunu yıkamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi haftada 2 kere tekrar edebilirsiniz. Kısa sürede çözüme ulaştığınızı göreceksiniz.

Bıttım Sabunu Fiyatları

Doğal bıttım sabunu, Siirt yöresinde geleneksel olarak ve sadece temel organik malzemeler kullanılarak üretilir. Dağlarda yetişen yabani fıstık ağacının meyvelerinin ayıklanması ile başlayan süreç el emeği sonucu üretilen sabun ile nihayet bulur. Üretimindeki zorluk ve özen dolayısıyla  ucuz bir sabun değildir. Uzun süre bozulmadığı ve hemen tükenmediği için ailenizin yeni hijyen tercihi olabilir.

Birçok cilt rahatsızlığının doğal şifası olan bıttım sabununu organik şekilde üreterek sizlere sunuyoruz. Sipariş sayfamızı ziyaret ederek en uygun bıttım sabunu fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

-21%
 240,00  190,00
-19%
 270,00  220,00
-14%
 360,00  310,00

  1. Sedat Dikici diyor ki:

    Google’da aramaların sonucu karşıma çıktı bu yazı, uygulamasını öğrenince sipariş vermeye de ikna oldum merak ettim açıkçası, ihtiyacımız var, temiz de olmalıyız. Doğal ürünlerden yanayım her zaman.

  2. Fatma Önder diyor ki:

    Paket içerisinden kullanım klavuzu çıkıyor, ben almadan önce bu yazıya bakmıştım, tekrar bi göz atarken yorum yazmak istedim. Aldığım ürün gayet kaliteli, firma çok ilgili, kargoda da problem yaşamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıttım Sabunu Hemen Ara ButonuBıttım Sabunu Whatsapp Bilgi Butonu