Bıttım sabunu Siirt ve Mardin bölgesinde doğal yollarla üretilen cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan doğal bir temizlik, cilt bakımı ve şifa ürünüdür. El yapımı %100 doğal ”bıttım sabunu” (yabani fıstık) bıttım yağı ve Menengiç yağından elde edilmektedir.

Çok daha önemli olan bir başka soru da, ürünü kimlerin kullanması gerektiğidir. Bıttım sabunu içerik olarak hiçbir katkı maddesi ve kimyasal kullanılmadan üretilen % 100 doğal ve organik bir üründür. Bu sebeple kadın-erkek her yaşta birey tarafından güvenle kullanılabilir. Saç bakımı ve cilt rahatsızlıklarında olumlu katkılar sağlayan bıttım sabunu,

 • Saç dökülmesi ve kepek sorunu bulunanlar,
 • Mantar ve sedef hastalığı olanlar,
 • Ergenlik sivilceleri ve akne sorunu yaşayanlar,
 • Varis problemi bulunanlar,
 • Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen herkes tarafından kullanılmalıdır.

Siirt ve çevresinde oldukça eski yıllardan beri saç bakımı ve kepek için kullanılan bıttım sabunu, araştırmalarda ortaya çıkan antiseptik özelliği sebebiyle cilt hastalıklarına neden olan bakteri ve mikroplara karşı da oldukça etkilidir. Cilde peeling etkisi yaparak yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm sağlayan bıttım sabunu, cildin her daim parlak ve canlı görünmesine olanak sağlar.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu üretim yapılan bölgelerdeki gerçek üreticilerden veya bölgedeki tedarikçilerden alınmalıdır. Kullanıldığı alanlarda kısa sürede etki göstermesi için sahte ve benzer ürünlerden uzak durmak ve ürünü sipariş vermeden menşeini araştırmak da beklentilerin karşılanması adına oldukça önemlidir. Peki, tüm bu noktalara özen göstererek aldığınız bıttım sabununu nasıl kullanacaksınız?

Bıttım sabunu herhangi bir kimyasal madde ve katkı maddesi içermediği ne natürel bir ürün olduğu için her yaşta kadın ve erkek birey tarafından güvenle kullanılmaktadır. Saç sorunlarına yönelik olarak kullanıldığında saça sürülerek parmak uçlarıyla kafa derisine iyice nüfuz etmesi sağlanmalı, yeteri kadar köpürtüldükten sonra kısa bir süre bekleyerek bol su ile durulanmalıdır. Saç kırılması, kepek, dökülme gibi sorunlardan tamamen kurtulmak için sabunun sürekli ve düzenli bir şekilde kullanılması zorunludur. Aksi takdirde beklenen faydaların sağlanması mümkün olmayacaktır.

Ciltte meydana gelen sivilce, akne, mantar, sedef, ergenlik sivilceleri ve bacaklarda oluşan varis gibi rahatsızlıklarda ise sorunlu olan bölgeye sürülerek bir müddet beklenmeli ve sonrasında bol su ile durulanmalıdır. Düzenli ve ısrarla kullanmanız sonucunda kısa süre içerisinde ciltte yenilenme ve meydana gelen rahatsızlıkların gerileyerek tamamen iyileştiği görülecektir. sizde şimdi hemen sipariş vererek doğal cilt sabununa sahip olun.

Bıttım Sabunu Siparişi

ozelbittimsabunu.com dan sipariş vererek aynı gün kargo seçeneğiyle kapıda ödeme yaparak sipariş verebilirsiniz.

BITTIM SABUNU HAKKINDA

Güneydoğu Anadolu bölgesine has bir ürün olup bölgede ‘’ Botan sabunu’’ veya bıttım sabunu olarak adlandırılmaktadır. En önemli özelliği, hiçbir katkı maddesi veya kimyasal katılmadan yabani fıstıktan yapılması ve tamamen el emeği bir ürün olmasıdır.“bıttım sabunu” (yabani fıstık) bıttım yağı ve Menengiç yağından elde edilmektedir.

Tamamen doğal bir ürün olan bıttım sabunu, saç bakımı ve kepekler için oldukça faydalıdır. Bunun yanı sıra antiseptik özelliği sebebiyle birçok cilt hastalığında her yaştan kadın-erkek tarafından kullanılabilmektedir. Ergenlik sivilceleri, mantar hastalıkları, sedef, bacaklardaki varisler, aknelerin yok edilmesi gibi birçok cilt hastalığı bıttım sabununun düzenli ve sürekli şekilde kullanılmasıyla tedavi edilebilmektedir.

Bıttım sabunu Siirt yöresine ait bir ürün olup, tamamen doğal yöntemlerle ve herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan el emeğiyle yapılmaktadır. Bölgede yetişen aşılanmamış fıstık ağaçlarında yetişen meyveler bıttım sabunun ana maddesi olarak kullanılmaktadır. Kurutulduktan sonra el değirmenleri veya dibeklerde dövülen fıstıkların yağları ayrılarak su ve kül suyu çözeltisiyle 12 saat süreyle kaynatılır. Daha sonra kalıplara dökülen sıvı haldeki sabun, soğuduktan sonra kesilerek kullanıma hazır hale getirilir.

Bıttım sabununun en önemli özelliği içerisinde hiçbir katkı maddesi ve kimyasal olmamasıdır. Bu sebeple herhangi bir cilt sorununa yol açması söz konusu değildir. Son yılların en popüler organik ürünleri arasında ilk sıralarda yer alan sabun, saç ve ciltteki birçok sorunun kısa süre içerisinde onarılmasına önemli katkılar sağlamaktadır.

Evet, Bıttım sabunu saç çıkarır. Bıttım sabunu birçok cilt hastalığına karşı etkili bir şekilde kullanıldığı gibi saç sorunlarının çözümünde de güvenle kullanılabilen organik bir üründür. Saç kırılması, dökülme, kepeklenme gibi sorunların kısa sürede ortadan kalkmasını sağlar, saç diplerindeki ölü hücreleri besleyerek saçların daha gür çıkmasına ve yeni saç tellerinin oluşumuna olumlu katkılar sağlamaktadır.

Bıttım sabunu son dönemlerde insan sağlığına olumlu katkıları sebebiyle bir hayli popüler bir ürün olarak tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Diğer birçok ürün ve hizmette olduğu gibi ürünün popüler hale gelmesinden sonra gerçeğine benzer ürünlerin piyasaya sürülmesi sonrasında sahte-hakiki tartışmaları durmadan baş gösteriyor. İlk üretim dönemlerinde saç ve kafa derisinde sağladığı faydalarla gündeme gelen bıttım sabunu, bitkisel bir ürün olan bıttım ( yabani fıstık) yağı ve Menengiç yağından yapılan bir sabun çeşidi olarak piyasaya arz ediliyor.

Saç ve kafa derisi bakımında sağladığı olumlu katkılar sonrasında Egzama ve Mantar türü hastalıkların doğal yollarla tedavi edilmesinde kullanılan bıttım sabunu, Siirt ve bölgesiyle özdeşleşmiş bir üründür. Saçları besleyerek yumuşak bir dokunuşa ve parlak görünüşe sahip olmasını sağlayan ürün, Mardin, Şırnak ve Cizre ilçesine kadar yayılan geniş bir bölgede yetişen bitkilerden elde ediliyor. Tamamen doğal ürünlerin harmanlanmasıyla elde edilen ürünün bilinen hiçbir yan etkisi bulunmuyor.

Hakiki Bıttım Sabunu Nasıl Anlaşılır?

Birçok doğal üründe olduğu gibi bıttım sabunu konusunda da birçok farklı spekülasyon ve hileli ürün satışı yapılmaktadır. En önemli gösterge bıttım sabununun kilogram fiyatıdır. Orijinal bıttım sabunu kilo fiyatı yaklaşık 130- 180 TL arasında satılmakta olup, düşük fiyatlarla piyasaya sürülen ürünler, orijinal bıttım sabunu değildir. Orijinal ürünü sahtesinden ayıran en önemli özelliklerden biri se, ürünün renk tonudur.

Bıttım sabunu koyu rengin hâkim olduğu bir görünüme sahipken, kullanılan katkı maddeleri ev farklı yağlar sebebiyle açık yeşil veya sarı görünüme sahip sabunların sahte olma ihtimali oldukça yüksektir. Bıttım sabunu imalatında bulunan yabani fıstık yağı üretimi kısıtlı olduğundan dolayı sabun üreticisi tarafından üretilen sabunlar haliyle emsal ürünlere göre pahalıdır.

Bu sebeple birçok kişi üretimde daha ucuz fiyatlara elde edilebilen yağlar kullanarak bıttım sabununun orijinalliğini bozmaktadır. Bıttım sabununu doğrudan üreticilerden almak veya güvenilir firmalar aracılığı ile temin etmek sahte ürüne karşı önlem olarak kullanılabilecek en güvenilir yoldur.

Bıttım Sabunu Ne Amaçla Kullanılır?

Bıttım sabunu bünyesinde her hangi bir kimyasal bulunamaması sebebiyle vücutta en küçük bir olumsuzluğa sebebiyet vermez. Laboratuvar ortamlarında üretilen ve birçok kimyasal maddeyle desteklenen suni ürünlerin meydana getirdiği cilt yıpranmalarının aksine, ciltte meydana gelebilecek olası zararların iyileştirilmesinde oldukça etkilidir. Bıttım sabunu genellikle,

 • Saç dökülmeleri ve kafa derisindeki rahatsızlıklar,
 • El ve yüz güzelliği,
 • Sivilce ve akne tedavisinde,
 • Sedef,
 • Mantar,
 • Egzama gibi cilt sorunlarının doğal yoldan tedavisinde kullanılır

Siirt ve bölgesinde kullanılmaya başlayarak gittikçe yaygınlaşan bıttım sabunu geleneksel yöntemlerle ilk günkü formüllerle üretilmektedir. İçerisinde bıttım yağı, su ve talep edilmesi halinde zeytinyağı kullanılarak üretilir. Yüzde yüz saf ve doğal ürünler kullanılarak üretilen sabun bölgedeki tesislerde el emeğiyle üretilmekte ve orijinal görünümüyle tüketiciye sunulmaktadır. Üretiminde kullanılan bıttım yağı ile ilgili olarak yapılan laboratuvar analizlerinde sabunun antiseptik özelliğe sahip olduğu ve mikrop kırıcı etkisiyle bakteri ve mikropları yok ettiği görülmüştür.

Bıttım sabunu özellikle saç diplerinde oluşan ve saçın köklerini zayıflatmak suretiyle çürüten bakterilere karşı oldukça etkilidir. Sürekli ve düzenli periyotlarla kullanılması halinde saç dökülmelerinin durduğu ve saçın daha parlak ve gür bir şekilde çoğaldığı gözlemlenmiştir. Saç diplerindeki zararlı organizmaları yok ederek saç dökülmesini önleyen bıttım sabunu, kepek ve saç kırılması gibi olumsuzlukları da kısa süre içerisinde ortadan kaldırarak, kullanıcının kimyasal etkiye sahip kişisel temizlik ürünlerinden kurtulmasını ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Saç derisinde oluşan yaralara karşı iyi bir antibiyotik tedavi sunan Bıttım sabunu, aynı zamanda saç köklerini güçlendirir. Kadınların saç uzatırken yaşadığı koparak ya da kırılarak dökülmeleri %90 oranında azaltır. Saç köküne daha fazla oksijen ulaşmasına yardım eden ürün, saç kökünün uyanmasını ve canlanmasını sağlar.
Bıttım sabunu vitamin bakımından da çok zengindir. B-E Vitamini yanı sıra mineral açıdan da potasyum, Çinko, sodyum ve potasyum içermektedir.
Türkiye’de 1. Kalite Bıttım Sabunu Siirt, Gaziantep ve Mardin şehirlerinde üretilir. Bıttım sabunu satış sitesinde yer alan ürünler arasında Bıttım sabunu satılan yerler ve üretildiği yerlere ilişkin bilgilerde yer almaktadır.
Doğal bıttım sabunu üretimi yapan üreticiler aynı zamanda ürünü hasat eden çiftçilerdir. Mardin Bıttım sabunu ve Siirt Bıttım sabunu arasında kalite farkı yoktur. Fark tamamen fıstığın işlenmesi ile oluşan ton farkındadır. Organik bıttım sabunu talep eden tüm müşterilerimiz en ucuz bıttım sabunu ihtiyacını sitemizden giderebilir.