Egzamaya İyi Gelen Krem

Egzamaya İyi Gelen Krem

Egzama her yaşta ortaya çıkabilecek bir rahatsızlıktır. Egzamanın ciddi bir hastalık olarak kabul edilmediği ve gerekli tedavi yöntemlerinin uygulanmadığı durumlarda kişilerin yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilir. Doğru ürünler ve düzenli temizlik rutini sayesinde egzamanın kontrol altına alınabilmesi mümkündür. Dermatit olarak da bilinen egzama ciltte kaşıntıya, şişkinliğe ve kızarıklığa yol açar. Dermatoloji polikliniklerinin tedavi uygulayabileceği egzama semptomları kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Egzama tedavilerinde özel kremler de destekleyici bir görev üstlenir.

Egzamaya Hangi Krem İyi Olur?

Egzama kremleri tedavi konusunda sizlere yardımcı olabilir. Bıttım sabunu ve bıttım kremleri ile egzamaya müdahale edilebilmesi mümkündür. Egzama tedavisi yapılacağı zaman doktor kontrolünde hareket edilmesi de önemlidir. Doğal içeriğe sahip olan ürünler tedavi sürecinde sizlere büyük avantaj sunar.

Kimyasal içermeyen ve doğal yapısıyla dikkat çeken kremler cilt hastalıklarının tedavisinde destekleyici yapıya sahiptir. Hijyen ürünleri olarak da nitelendirilen doğal tedavinin temelini oluşturan krem çeşitleri ile olumlu sonuçlar elde edebilmeniz için doğru tedavi yöntemlerini de aksatmadan uygulamanız önemlidir.

Egzama Krem Çeşitleri Neler?

Egzamanın tedavisi alt türlerine göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple, tek bir kremin etkili olması söz konusu değildir. Önerilen egzama kremi çeşitleri arasında nemlendiriciler, kortizon içerikli kremler ve losyonlar tercih edilebilir. Şiddetli geçen egzama durumunda bağışıklık sisteminin baskılanması için doktor kontrolünde ilaç tedavisi de uygulanabilir.

Egzama krem çeşitleriyle birlikte hastalığa doğal bir destek sunabilen bitkisel ürünler ve doğal sabunlar da vardır. Egzamanın olduğu bölgeye ve yayıldığı alanın türüne göre düzenli bir şekilde kullanabileceğiniz ürünler, hastalığın yayılmasının ve gelişmesinin önüne geçilmesinde destek sunar.

Egzama Tedavisinde Kullanılan Kremler

Doğal içerikli kremler egzama hastalığı geçiren kişilerin ilk tercih ettiği ürünler arasındadır. Egzama tedavisinde kullanılan kremler arasında ilk sırayı bıttım kremi ve sabunu alır. Özel yöntemler ile elde edilen bu kremler katkı maddesi barındırmadığı için cildinize herhangi bir şekilde zarar vermez. Antiseptik özellikli olan ürünler cildinizin nemlendirilmesine de yardımcı olur. Böylelikle egzama olan bölgeye uygulandığı zaman kaşıntı ve yanma gibi sorunların azalması da söz konusudur.

Bttım kremi ve sabunlarının içeriğinde katkı maddesi olmaması en önemli özelliklerindendir. Alerjik temelli rahatsızlıklarda güvenilir şekilde kullanabileceğiniz kremlerle beraber ek olarak D vitamini içeren gıdalar tüketerek de tedavi sürecini destekleyebilirsiniz. Henüz kabarcık haline gelmeyen egzamalarda ise cildin nemli ve serin tutulabilmesine yardımcı olabilecek, meydana gelen alevlenmelerin de önüne geçilebilmesi için kremlerden destek alınabilir. Kremlerin dozunda ve düzenli şekilde kullanılması üst düzey verimlilik elde edilebilmesi adına oldukça önemlidir.

Yüzdeki Egzamaya Ne İyi Gelir?

Yüzdeki egzamaya iyi gelebilecek farklı yöntemlerden sizler de yararlanabilirsiniz. Egzamalı bölgeye sabun ve krem vasıtasıyla çeşitli işlemler uygulayabilirsiniz. Ancak hijyen rutininin kimyasal ürünlerden uzak bir şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir. Aksi takdirde cildinizde farklı problemler ortaya çıkmaya başlayabilir.

En iyi egzama kremleri fabrikasyon üretimden uzak olmalıdır. Fabrikasyon üretime sahip olan ve içeriğinde farklı kimyasallar barındıran kremler cildinizin daha fazla kurumasına ve tahriş olmasına yol açarken aynı zamanda kaşıntının da artmasına sebebiyet verebilir. Yüze uygulayabileceğiniz kremler hastalığın gerilmesine yardımcı olurken aynı zamanda tedavi edilmesine de destek verir.

Eldeki Egzamaya Ne İyi Gelir?

Egzamanın en sık görüldüğü ve hızlı yayıldığı bölgeler arasında eller yer alır. Eldeki egzamalara doğru tedavi yöntemleri uygulanmadığı zaman gündelik hayatınız negatif yönde etkilenmeye başlayabilir. Bu noktada bıttım sabunu ve bıttım kremi gibi doğal içerikli ürünlerden destek alabilirsiniz.

Eldeki egzamanın erken teşhis edildiği durumlarda tedavi süreci daha pratik bir hale gelebilir. Ancak ilerleyen durumlarda doktor kontrolünde antibiyotik tedavisi de gerekebilir. Ciddi sorunlara yol açabilecek eldeki egzamaların tedavisinde destekleyici olan özel sabunlar ve kremler süreci daha sağlıklı bir şekilde atlatabilmenize yardımcı olur.

-13%
 80,00  70,00
-21%
 290,00  230,00
-14%
 370,00  320,00

  1. Buket Buraci diyor ki:

    Egzamam için denemediğim ilaç, krem, sabun kalmadı, bittim aldım buradan en son, araştırmalarım sonucunda bu yazıya denk geldim, şu ana kadar hafifleme söz konusu, tamamen geçmedi, deniyoruz göreceğiz.

  2. Pelin Omak diyor ki:

    Bu yazı sonrası sipariş verdim ve kremi kullanıyorum sabun ile birlikte. İlk 10 günlük izlenimim olduğu için yorum yapmak istedim, egzama konusunda her ikisi de sonuç veriyor emin olabilirsiniz, kremi daha çok saç için tavsiye ediyorlar, saçlarımı da oldukça yumuşattı ve dolgunlaştırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıttım Sabunu Hemen Ara ButonuBıttım Sabunu Whatsapp Bilgi Butonu