Kepek Sorunu İçin Sabun Tavsiyesi

Kepek Sorunu İçin Sabun Tavsiyesi

Kepek Sorunu her yaştaki kadın erkek bireyin sıklıkla yaşadığı sorunlar arasında yer almakta olup, etkili yöntemlerle tedavi edilmediğinde saç ve kafa derisi ile ilgili önemli sorunların yaşanmasına sebep olmaktadır. Kimyasal katkılı bakım ürünleri dökülmeye karşı etkin olmadığı gibi, bazı ürünler saç dökülmesine ve kelliğe varan sorunların ana kaynağını oluşturmaktadır. Son dönemlerde kullanıcıların daha çok doğal ürünlere yönlenmesi de kepeğe karşı etkili bir yöntemin olmamasından ileri gelmektedir.

Giderek daha fazla kullanıcı tarafından tercihe dilen doğal ürünler arasında, Siirt iline mahsus özel bir ürün öne çıkıyor. Yörede ‘’Botan sabunu’’ veya ‘’ Bıttım Sabunu’’ olarak adlandırılan organik ürün, saç bakımı ve kepekle ilgili tüm sorunların kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlıyor. Bölgede aşılanmadan kendiliğinden yetişen yabani fıstıkların kabuğu ve yağından elde edilen sabun, hayli meşakkatli işlemler sonrasında kullanıma hazır hale gelmektedir. Tamamen el yapımı olan ürün saçları besleyerek saç diplerini nemlendirir. İnce yapısı sebebiyle çabuk kırılan ve dökülen saçları besleyerek saçın yapısını güçlendiren bıttım sabunu, antiseptik özelliği sayesinde cilt ve saçlarda meydana gelen birçok olumsuzluk ve rahatsızlığı gidermektedir.

Kepek Sorunu yaşayan kadın-erkek her yaşta bireyin güven içerisinde kullanabileceği bıttım sabunu, üretildiği yörede ucuza güzelleşmenin en kolay yolu şeklinde tanıtılmaktadır.  Doğal bir ürün olması ve katkısız olarak üretilmesi sayesinde, tüm kullanıcılar elde edilen sonuçlardan oldukça memnundur. Bıttım sabunu sadece saç ile ilgili sorunların giderilmesi veya kepek sorunları için kullanılmaz.  Faydaları oldukça geniş bir yelpazeye yayılan bıttım sabunu, birçok farklı cilt hastalığından mustarip bireyler için de en doğal tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Bıttım Sabunu Nelere İyi Gelir?

Kepek Sorunu konusunda emsalsiz bir doğal ürün olan bıttım sabunu, saç ve cilt hastalıklarında olumlu sonuçlar alınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Bıttım sabunu,

  • Saç dökülmeleri,
  • Kepek sorunları,
  • Saç dökülmesinin durdurulması
  • Saç derisinin beslenmesi ve saçların güçlendirilmesi,
  • El ve yüz cildindeki deformasyonların düzeltilmesi,
  • Ergenlik sivilceleri,
  • Mantar hastalıkları ve sedef,
  • Bacaktaki varislerin tedavisi,
  • Cilt güzelliği gibi birçok konuda faydalı bir organik üründür.

Yöresel firmalar ve aktarlar vasıtasıyla Türkiye’nin dört bir yanında gönderilen bıttım sabunu, çok fazla talep görmektedir. Bu sebeple haksız kazanç sağlamak isteyen birçok kişi veya kuruluş sahte ürünlerle tüketiciyi mağdur etmektedir. Bıttım sabunu kendine has bir kokusu olan, koyu yeşil ve koyu sarı renklerde üretilen bir üründür. Ürünü temine derken yerel üreticilerden veya bölgesel satıcılardan tedarik etmek, beklentilerin en üst düzeyde karşılanmasını sağlayan en önemli faktördür.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Kepek Sorunu veya diğer cilt sorunlarının giderilmesinde oldukça etkili olan bıttım sabunu, saçlarda veya ciltte kullanıldığında bolca köpürtülmelidir. Saç diplerine iyice nüfuz etmesi için parmaklarla saç diplerine masaj yapılmalı ve bir süre sonra bol su ile durulanmalıdır. Cildin sorunlu bölgelerinde de aynı şekilde kullanılması gereken bıttım sabunu, bir gün kullanılıp iki gün beklenerek cildin bıttım yağıyla beslenmesi sağlanmalıdır. Ayrıca bıttım sabunu kullanıldığı süre içerisinde mümkünse diğer sabun ve şampuanlardan uzak durmalı ve bıttım sabununun etkisi kesintiye uğratılmamalıdır.

Bıttım sabunundan istenilen etkinin elde edilmesini sağlayan şey ise, ürünün düzenli ve sürekli bir şekilde kullanılması gereğidir. Kısa süreli kullanımlar istenilen etkiyi sağlamayacağı gibi, saç formunun bozulmasına da sebep olacaktır. Bıttım sabunu kısa süre içerisinde saçlarınızı doğal görünümüne kavuşturduğu gibi dolgun ve parlak bir yapıya kavuşmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıttım Sabunu Hemen Ara ButonuBıttım Sabunu Whatsapp Bilgi Butonu