Organik Bıttım Sabunu Nasıl Anlaşılır?

Organik Bıttım Sabunu Nasıl Anlaşılır?

Organik bıttım sabunu ürünleri kullandığınız zaman sağlığınızı güvence altına almış olursunuz. Kimyasal içeriğe sahip kozmetik ve temizlik ürünleri sağlığınızın olumsuz yönde etkilenmesine sebep olabilir. Bu sebeple, organik sabunlara olan ilgi de artmıştır. Doğal ve organik bıttım sabunu cilt sorunlarının tedavisinde sizlere destekleyici özellikler sunar.

Hakiki bıttım yağı çeşitlerini anlayabilmek için bazı özel detayları dikkate almanız yeterlidir. Doğal bıttım sabunu koyu renkli olarak öne çıkar. Renk detayını göz önünde bulundurarak sabunun doğallığını tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda köpürme kısmında da belirli farklılıklar vardır. Kendine has özel bir kokusu olan organik bıttım sabunundaki köpürmeler baloncuk şeklinde gelişmez. Ucuz değil diye güvendiğiniz sabunların kimyasal içerikli çıkabilme ihtimalini unutmamalı ve seçim sırasında mutlaka bu detayları araştırmalısınız.

Organik Bıttım Sabunu Nedir?

Güneydoğu Anadolu ve Siirt gibi bölgelerde üretilen organik bıttım sabunları doğal yapıya sahiptir. Yabani fıstık ağacının menengiç olarak nitelendirilen meyvesinin toplanmasıyla elde edilen yağlar kimyasal maddeler ilave edilmeden işlenir. Aynı şekilde herhangi bir esans eklenmesi de söz konusu değildir. Yeşil renkli olan organik sabun kolay uygulanabilir yapısıyla dikkat çeker.

Organik bıttım sabunu hammadde olarak doğadan elde edilen yağları içerir. Deri hastalıkları ve saç dökülmesi gibi problemler söz konusu olduğu zaman ön plana çıkan organik bıttım sabunu aynı zamanda el ve yüz yıkamak için kullanılabilir. Yabani fıstık meyvesinin yağı kullanılarak üretilen organik bıttım sabunları doğru kullanıldığı zaman vücudunuzdaki problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

Ciltteki kuruma gibi problemlerin tedavisinde de yardımcı olan bıttım sabunu cildinizi nemlendirir. Cildin ve saçların temizlenmesi için tercih edebileceğiniz organik bıttım sabunundan yararlanabilmeniz için ürünün doğal içerikli olması gerekir. Ticari ürünlerin büyük bir çoğunluğunda hayvansal yağlar da söz konusudur. Sabunlarda yer alabilecek bu tür yağlar gözeneklerinizin tıkanmasına, kızarıklığa, pürüzlü cilde ve sivilcelere yol açabilir.

Katkı maddesi içeren bıttım sabunları üretilirken çevreye de zarar verilir. Canlıların yaşam alanları için herhangi bir tehlike teşkil etmeyen bıttım sabunları cildin sağlıklı bir şekilde beslenmesini destekler. Gözenekleri açarak nemlendiren organik bıttım sabunu, cildinizin rahatça nefes alabilmesine yardımcı olur. Sivilceye yatkınlığı olan yağlı ciltlerin en önemli yardımcıları arasındaki organik bıttım sabunu hoş kokusuyla da dikkat çeker.

Yabani fıstık ağacı meyvelerinin yağı ile elde edilen organik bıttım sabununun temel bileşeni menengiçtir. Bu meyve kırmız renkli olsa da ayıklama, kurutma ve yağın çıkarılması gibi işlemlerden sonra renginde duruluk ve yeşillik hakim olur. Belirli bölgelerde yetişen nadir bitki türleri arasındaki bıttım, yüzyıllardır yapay renklendirici ve koruyucu ilave edilmeden özel bir sabuna dönüştürülür. Bıttım sabununun faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmeniz için organik olanları tercih etmeniz bir hayli önemlidir.

Organik Bıttım Sabunu Nereden Alınır?

Organik bıttım sabunu ve bıttım kremi kullanmak istiyorsanız sipariş sayfasındaki seçenekleri inceleyebilirsiniz. Ürünlerin fiyatlarına ve içeriğine bakarak ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilecek en iyi alternatiflere sahip olabilirsiniz. Organik bıttım sabunlarını inceleyeceğiniz zaman cilt yapınıza ve cildinizin ihtiyaçlarına uygun şekilde hareket etmeniz yeterlidir.

Organik bıttım sabunu fiyatları içerisinde farklı bütçelere hitap edebilecek seçenekler yer alır. Fiyatlar belirlenirken ürünlerin içeriği ve boyutları da göz önünde bulundurulur. Ürünleri güvenilir şekilde kullanarak tüm faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Kendinize özel ürünleri bulabileceğiniz sayfada birbirinden hoş kokulara sahip seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Organik Bıttım Sabunu Köpürür mü?

Doğal ve organik yapıdaki organik bıttım sabunları da köpürebilme özelliğine sahiptir. Suyla daha hızlı bir şekilde reaksiyona girebilecek özelliklerdeki organik bıttım sabunu kimyasal içerikli sabunlarla kıyaslandığı zaman daha az köpürdüğü görülür. Kimyasal içeriğe sahip organik bıttım sabunlarının köpük arttırıcı kimyasal maddeleri bu durumun sebebidir.

Kimyasal madde içeren sabunlarla hijyeninizi sağlamak veya belirli rahatsızlıkların tedavisini desteklemek istiyorsanız cildinizin kuruması gibi problemler meydana gelebilir. Aynı zamanda doğal olmayan sabunlar cildi yaşlandırabilecek etkiye de sahiptir. Organik bıttım sabunları cildiniz için zararlı bir madde içermez.

Organik bıttım sabunlarını satın aldığınız zaman sabunun aşırı kurumuş ve dağılan yapıda olmaması gerekir. Bu tür sabunlar bozulmak üzeredir. Ayrıca kullanımı sırasında çeşitli sorunlar da meydana gelebilir. Bu sebeple, organik sabunları güvenilir yerlerden temin etmeli ve araştırma kısmında aceleci davranmamalısınız.

Organik Bıttım Sabunu Kokusu

Organik bıttım sabunlarının kokusu menengiç meyvesinden gelir. Menengiç meyvesi bu tür sabunlara karakteristik bir koku kazandırabilecek güce sahiptir. Organik ve doğal bıttım sabunlarının rahatlatıcı bir kokusu vardır. Koku herhangi bir şekilde kimyasaldan elde edilmez.

Menengiç meyvesinin damıtılmasıyla sabuna sinen ferahlatıcı koku, günün her anında kendinizi rahat hissedebilmenizi destekler. Hoş kokusuyla dikkat çeken organik bıttım sabunu farklı cilt yapılarıyla uyumludur. Hipoalerjenik bir ürün olduğundan dolayı alerjik etkiye yol açmaz. Cildinizin beslenmesine yardımcı olabilen organik bıttım sabunu pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz özel yapıdadır. Böylelikle konforlu ve güvenilir bir şekilde cilt bakımınızı desteklemeniz mümkün hale gelir.

-24%
 210,00  160,00
-13%
 80,00  70,00
-19%
 270,00  220,00
-21%
 240,00  190,00

 1. Özlem Özmen diyor ki:

  Kullandığım ürünleri organik almaya çalışan bir kişiyim, bu faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Bıttımı da denemek istiyorum

 2. Nazlı Yeşeren diyor ki:

  Gördüğüm kadarıyla çok fazla üretici var ve internet ortamında satılanları çoğu ya sahte, ya kalitesiz ya da firmaların hizmetleri iyi değil. Fakat bıttım sabununun özellikleri çok fazla, bu yazıdan faydalanarak sipariş vermeye karar verdim.

 3. Hilal Gülümser diyor ki:

  Tereddüt edenler bu yazıyı mutlaka okumalı. Organik bıttım sabununu buradan tercih ettim, pişman olmadım.

 4. Nilgün Tatlıcı diyor ki:

  Başka yerlerde hep kalitesiz ve sağlıksız olanlarına denk geldim, bıttıma güvenip artık alamıyorum ama deneyeceğim bir tanesini artık.

 5. Ali Sakal diyor ki:

  Çok fazla bu ürünü satan var ve pek çoğu orijinal değil, denedim, dağılıyor işe yaramıyor. Umarım sizin üründen memnun kalırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıttım Sabunu Hemen Ara ButonuBıttım Sabunu Whatsapp Bilgi Butonu