Bıttım sabunu , Siirt ve Mardin bölgesinde doğal yollarla üretilen cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan doğal bir temizlik, cilt bakımı ve şifa ürünüdür. El yapımı %100 doğal ”bıttım sabunu” (yabani fıstık) bıttım yağı ve Menengiç yağından elde edilmektedir.

Yabani fıstık (Bıttım)“Latince Pistacia Terebinthus” olarak bilinir. Türk kültüründe çitlembik ağacı olarak isimlendirilmektedir. Ülkemizde Mardin ve Siirt şehirleri başta olmak üzere Hatay ve Gaziantep de üretilmen fıstık türüdür. Yöre halkı “Menegiç” olarak isimlendirmiştir. Pistacia Vera olarak bilinen Antep Fıstığının anaç ağacıdır. Ülkemizde ağacın aşılanması ile fıstık üretimi yapılmaktadır.
Pistacia Lentistus ağacı yine aynı ağaç ailesinden gelen bir ağaç türü olsa da, Ege bölgesinde sakız elde edilen ada ağacıdır.

Yabani Fıstık, öğütülme ve kaynatılma işlemine tabi tutulduğu zaman içeriğindeki yağı ve diğer mineralleri serbest bırakır. Elde edilen çözelti, Sabuna dönüştürüldüğünde Bıttım Sabunu elde edilir. Bittim Sabununun Cilt için faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yağdan elde edilen Bıttım sabunu, yağlı cilt şikâyetini azaltır.
  • Stres sivilcesi ve ergenlik sivilcelerini azaltarak ortadan kaldırır.
  • Yüz bölgesi başta olmak üzere tüm vücutta siyah nokta ve akne şikâyetini ortadan kaldırır.

BITTIM SABUNU FAYDALARI NELERDİR?

Saç Dökülmesi

Egzama

Sivilce Problemi

Sedef

Mantar Hastalığı

Kepek Sorunu

Bebek Kafasındaki Konaklar

Doğum Sonrası Saç Dökülmesi

DEĞERLİ MÜŞTERİ YORUMLARIMIZ

Sosyal Medya Hesaplarımızda Yüzlerce Kullanıcımızın Memnuniyet Yorumlarını,İzinlerini Alarak Telefon Numarası Açık Şekilde Paylaşıyoruz!

Prof. Dr. Saraçoğlu Bıttım Sabunu Hakkında Ne Söyledi?

ÜRÜNLERİMİZ

HEMEN SİPARİŞ VERMEK İÇİN FORMU DOLDURUN

Tüm siparişlerimiz Ücretsiz Kargo ve Kapıda Nakit veya Havale/EFT Ödeme Seçeneği ile gönderilmektedir.