Sedef Hastalığına Doğal Çözüm

Sedef Hastalığına Doğal Çözüm

Sedef hastalığına doğal çözüm arayan hastalar, birbirinden farklı birçok organik ürün sayesinde rahatsızlıkların üstesinden gelebilmektedir. Oldukça sık rastlanan bir deri hastalığı olan sedef kadın-erkek her yaşta bireyde görülebilen bir deri hastalığıdır. Tedavisi mümkün olan hastalıklar arasında bulunan sedef, tedavi edilmediği takdirde ve yayılması durumunda eklem iltihabına sebep olarak önemli sağlık sorunları ortaya çıkmasına temel teşkil etmektedir. Genellikle kasık, koltuk altı, diz, dirsek, el ve tırnaklarda ortaya çıkan sedef derinin kalınlaşmasına ve kızararak kabarmasına sebep olmaktadır.

Genetik faktörler sedef hastalığının oluşmasında etkili olmakla birlikte bulaşıcı bir hastalık değildir. Oluşumu sırasında mikrobik faktörlerin rol almadığı sedef hastalığı, uzun süreli etkin tedavi yöntemleriyle tamamen iyileşebilmektedir. Belli bir bölgede gelişebildiği gibi vücutta yayılması da mümkündür. Sedef hastalığının meydana gelme sebeplerinden biri vücudun bağışıklık sistemindeki bozukluklar olarak görülürken, kullanılan ilaçların bağışıklık sistemini etkileyerek hastalığın oluşmasına temel teşkil edebileceği düşünülmektedir. Ayrıca bireyin hormon dengesinin bozukluğu ve vücuttaki kalsiyum eksikliği de hastalığın oluşmasında etken faktörler arasında gösterilmektedir.

Sedef Hastalığına İyi Gelen Organik Ürünler

Sedef hastalığına doğal çözüm adına tavsiye edilen birçok bitkisel ürün ve doğal sabun mevcuttur. Sedef hastalığının oluştuğu bölgeye ve yayıldığı alanın büyüklüğüne bağlı olarak düzenli ve itinalı bir şekilde kullanılan doğal ürünler, hastalığın gelişmesini ve yayılmasını önleyerek hastanın rahatlamasını sağlamaktadır. Sedef hastalarına tavsiye edilen doğal ürünler arasında ilk sırada bıttım sabunu yer almaktadır. Bıttım Sabunu: Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt iline mahsus bir ürün olan bıttım sabunu, tamamen doğal ortamda yetişen yabani fıstıklardan geleneksel yöntemlerle yapılmaktadır. El emeği ile yapılan bıttım sabunu, en küçük bir katkı maddesi veya kimyasal barındırmaz. Antiseptik özelliğiyle bilinen bıttım sabunu cildi nemlendirerek hava almasını sağlar. Bu sayede sedef hastalığının olduğu bölgeye sürüldüğünde kaşıntı ve yanma gibi sorunları ortadan kaldırarak, sedef hastalığının gerilemesine ve zamanla tedavi edilmesine olanak sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıttım Sabunu Hemen Ara ButonuBıttım Sabunu Whatsapp Bilgi Butonu