Sivilce Problemi İçin Tavsiyeler

Sivilce Problemi İçin Tavsiyeler

Sivilce Problemi özellikle ergenlik çağındaki kız ve erkek bireyler açısından oldukça can sıkıcı bir sorundur. Ciltte sivilcelerin çıkmasına ve giderek çoğalmasına sebep olan etken, cilde kayganlık veren ve cildin korunmasını sağlayan ‘’sebum’’ adı verilen yağın vücut tarafından istenilenden fazla üretilmesidir. Fazla üretilen bu yağ gözenekleri ve ölü derileri tıkayarak sivilcenin oluşmasına ortam hazırlar. Tıkanan bölgelerde oluşan bakteriler ise sebum ile beslenerek çoğalır ve bölgede önce kızarıklık, sonra da iltihaplı şişlikler meydana gelir. Vücudun hemen her bölgesinde görülebilen sivilceler, özelikle genç yaştakiler için psikolojik sorunların oluşmasına kadar olumsuz etkiler meydana getirir.

Sivilce tedavisi için birçok yöntem bulunsa bile, doğal ürünlerle yapılan tedavi daha kalıcı çözümler üretilmesine olanak sağlar. Günümüzde sivilce tedavisi için kullanılan birçok bitkisel tedavi yöntemi bulunmakta ve birçoğunda başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu yöntemlerden biri de tamamen katkısız olarak ve geleneksel yöntemlerle üretilen bıttım sabunudur. Güneydoğu Anadolu yöresine ait olan bu ürün, Siirt ili civarında yetişen yabani fıstıkların kabuğu ve meyvesinden yapılmaktadır. Tüm aşamalarında yoğun bir el emeği bulunan ürün, cilt hastalıkları konusunda oldukça etkilidir.

Sivilce Problemi dışında birçok farklı cilt hastalıklarında da güven içerisinde kullanılan bıttım sabunu, düzenli ve sürekli kullanıldığında istenilen etkiyi kısa süre içerisinde göstermektedir. Yapılan araştırmalarda antiseptik ( mikrop kırıcı) maddelere de bolca rastlanan sabun, sivilcelerin meydana gelmesini sağlayan bakterilerin kısa süre içerisinde yok edilmesini sağlamaktadır.

  • Akne ve sivilce tedavisi,
  • Mantar ve sedef hastalıkları,
  • Saç dökülmeleri,
  • Saç ve cilt bakımı,
  • Varis tedavisi gibi birçok önemli rahatsızlığın tedavisinde kullanılan bıttım sabunu, ergenlik sivilcelerinin oluşturduğu kötü görünümün en kısa süre içerisinde yok edilmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu İle Sivilcelere Son

Sivilce problemi tedavi edilmediğinde yüzde şişlikler ve içi iltihapla dolu şişliklerin oluşması kaçınılmazdır. Sivilceleri sıkarak yok etmek her en kadar doğru bir çözüm gibi görünse de, sıkma sonrasında sivilcelerin içerisinde yer alan bakterilerin daha geniş bir alana yayılmasından başka hiçbir işe yaramaz. Yayılma ise, ertesi gün daha fazla sivilcenin çıkmasına ve bölgenin cilt yapısının daha fazla zedelenmesine sebep olmaktadır. Tedavi edilmeyen sivilceler ise ciltte ve yüzde ömür boyu kalıcı yaralar oluşmasına temel teşkil edecektir.

Bıttım sabunu birçok cilt hastalığında olduğu gibi, sivilce tedavisinde de oldukça etken bir üründür. Sivilcenin bulunduğu bölgeye sürülerek köpürtülmesi ve bir süre sonra bol su ile durulanması, kısa süre içerisinde sivilcelerin sönmesini ve ortadan kaybolmasını sağlayacaktır. Mikrop ve bakteriler tarafından ele geçirilmiş olan bölgelerde başarıyla sonuç veren bıttım sabunu sivilce bulunan bölgeyi kurutarak bakterilerin beslendiği yağları ortadan kaldırmaktadır. Diğer tedavi yöntemlerinde ve ilaçlarda bulunan hiçbir katkı maddesine sahip olmayan bıttım sabunu, içeriğinde yer alan kıymetli yağlar ve antiseptik maddeler sebebiyle oldukça değerli bir organik üründür.

Bıttım sabunundan istenilen faydanın sağlanması için öncelikle kullandığınız ürünün yöresel ve tam organik olup olmadığından emin olmalısınız. Her etkili üründe olduğu gibi bıttım sabununda da taklit ürünlerle tüketişi yanıltılmakta ve istenilen fayda sağlanamamaktadır. Bu sebeple ürün siparişlerinizi ürünün kaynağı olan Siirt ili ve bölgesinde faaliyet gösteren tedarikçilerden yapmalısınız. Koyu yeşil ve sarı renklerde olan bıttım sabunu, kendine has kokusuyla da taklitlerinden ayırt edilebilir. Sabunu 1 gün kullanıp 2 gün kullanmadan tedavi sürecini yürütmelisiniz. Çünkü sabunun içerisindeki etken maddelerin cilde nüfus etmesi iyileşmenin hızlanması için gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıttım Sabunu Hemen Ara ButonuBıttım Sabunu Whatsapp Bilgi Butonu