Yeni Saç Nasıl Çıkar? Saç Çıkarma Yöntemleri

Yeni Saç Nasıl Çıkar

Saçlarınızda her gün belirli bir miktarda dökülme yaşıyor olmanız son derece normaldir. Ancak neredeyse avuç avuç dökülmeye başlayan saçlara sahipseniz tehlikeli durumlardan bahsedilebilir. Saçlarınız doğum yapmak, stresli bir yaşantıya sahip olmak ya da bazı medikal sorunlara bağlı olarak dökülmeye başlayabilir. Aşırı saç dökülmesi neticesinde ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu noktada saç çıkarma için çeşitli yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yeni Saç Nasıl Çıkar?

Yeni saç çıkabilmesi için bazı uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Saç çıkarma yöntemleri içerisindekileri denemeden önce saçlarınızın hangi sebepten dolayı ve hangi miktarda döküldüğünü belirlemelisiniz. Yanlış beslenme şeklinden dolayı saçlarınız dökülüyorsa bu noktada bazı gıdaları yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Yumurta, ıspanak, somon gibi yağlı balıkların yeni saç çıkmasına destek verdiği bilinir. Aynı zamanda avokado ve et tüketmeniz de yeni saç çıkmasına yardımcı olabilir.

Dökülen saçları geri çıkarma için saç derinize yağ sürebilir veya özel sabunlardan destek alabilirsiniz. Bıttım sabunu ve bıttım kremi gibi doğal içerikli sabunlar saçlarınızın çıkmasına destek verebilir. Bu sabunlara dilerseniz sipariş sayfamız üzerinden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz. Saç derisine uygulayabileceğiniz doğal yağlar ve sabunlar dökülen bölgeden yeniden saç çıkmasını sağlayabilir. Biberiye yağı ve sardunya yağı gibi yağlar dışında aloe vera içerikli jellerle de saç derinize masaj yapabilirsiniz. Böylelikle etkileyici sonuçların ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Doğal saç çıkarma yöntemleri dışındaki diğer yöntemleri denemeniz saçlarınızın sağlığı için tavsiye edilmez.

Bıttım Sabunu Saç Çıkarır Mı?

Bıttım sabunu aktifliğini kaybetmiş saçlar için iyi bir çözüm sunar. Yeni saç nasıl çıkar sorusunun cevabı diğer yöntemlerle beraber bıttım sabunlarında da gizlidir. Evde saç çıkarma yöntemleri denildiği zaman akla gelen bıttım sabunu saçlarınızı derinden besler ve uzamasını engelleyen olumsuz faktörleri ortadan kaldırabilen içeriğiyle dikkat çeker.

Saç köklerine ulaşan bıttım sabunu temizliği sağlar. Çıkmayan saç köklerini destekleyen bıttım sabunu bu sayede saçların çıkmasına yardımcı olur. Kellik belirtilerini de ortadan kaldırabilen bıttım sabunu saçların gürleşmesini destekler. Saçların yağ ve nem dengesini düzenleyebilen bıttım sabunları sağlıklı ve gür saçlar için önemlidir.

Dökülen Saçları Geri Çıkarma Mümkün Mü?

Dökülen saçları geri çıkarabilmek için birçok farklı detaya dikkat etmelisiniz. Saç dökülmesini durdurabilmek ve yeniden çıkabilmesini sağlayabilmek için saç bakım ürünlerinizi tekrar gözden geçirmelisiniz. Saç dökülmesine iyi gelebilecek içeriğe sahip ürünleri araştırarak çeşitli önlemler alabilirsiniz. Dökülen saçları geriye getirebilmek için aşağıdaki maddelere de dikkat etmelisiniz.

 • Saç bakım ürünlerini gözden geçirmelisiniz
 • Beslenme düzeninizi değiştirmelisiniz
 • D vitamini desteği almalısınız
 • Bıttım sabunu kullanabilirsiniz
 • Düzleştirme ve maşa gibi işlemlerden uzak durmalısınız
 • Özel saç serumlarını deneyebilirsiniz
 • Saç ve saç derisi hijyenine dikkat etmelisiniz
 • Saç çıkarma serumu kullanabilirsiniz
 • Saç çıkarma tarağı deneyebilirsiniz

Saç Çıkarma Yöntemleri

Yeni saç çıkarma yöntemlerini dikkate alarak saçlarınızın eski dolgun ve sağlıklı yapısına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan bazı adımları takip etmeniz gerekebilir:

 • Doğru gıdalara yer ayırın
 • Saç derinizi yağlandırın
 • Soğan suyu ile masaj yapın
 • Yeşil çay tüketin
 • D vitamini seviyelerinizi kontrol ettirin
 • Kabak çekirdeği yağı kullanın
 • Meyan köklü şampuanları deneyin
 • Zencefilin gücünden yararlanın
 • Bıttım kremi ve sabunu kullanın

Bu yöntemlerin birbirinden farklı olabileceğini unutmamalı ve uygulamaları bu duruma göre değerlendirmelisiniz. Her insanın saç yapısı ve vücudu farklı olabileceğinden dolayı bir kişi için uygun olabilen bir yöntem başka bir kişi için geçerli olmayabilir. Saçlarınızın yeniden çıkmaması veya dökülmesiyle alakalı bir rahatsızlık söz konusuysa mutlaka vakit kaybetmeden doktor kontrolüne gitmeniz önemlidir.

2 Ayda Saç Çıkarma İpuçları

Bıttım sabunu genel olarak duş esnasında şampuan yerine tercih edilir. Bıttım sabununu tercih ettiğiniz zaman saçlarınızın belirli bir süre içerisinde çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Bıttım sabunu saçlarınızı ortalama 2 ay içerisinde beslerken aynı zamanda temizlenmesine de destek verir. Şampuan ile birlikte bıttım sabunu kullanırsanız saçınızın nem dengesinde bozulmalar meydana gelebilir. Bu tür bozulmalar saçların yıpranmasına sebep olabilir.

Saçlarınızı ılık su ile nemlendirdikten sonra bıttım sabununu elinizle köpürtebilir ve saçlarınıza sürebilirsiniz. Bu noktada sabunun tüm saç tellerinize ulaşmasına dikkat etmelisiniz. Ortalama 5 dakika boyunca masaj yaparak bıttım sabununu saçlarınıza uyguladıktan sonra bol ılık su ile durulama işlemine geçebilirsiniz. Bıttım sabununa ulaşabilmek için sipariş sayfamıza göz atabilir ve en özel bıttım sabunu çeşitlerine erişebilirsiniz.

Evde Saç Çıkarma Yöntemleri

Kokusu hoş olmasa da soğan suyu kullanarak evde kendi yöntemlerinizle saç çıkarmak için çeşitli denemeler yapabilirsiniz. Soğan suyunu saç derisine uyguladığınız zaman saç folikülleri beslenmeye başlar. Böylelikle saçlarınızın yeniden çıkması desteklenir. Soğanı püre haline getirdikten sonra saç derinize masaj yaparak uygulamayı deneyebilirsiniz. Uygulama sırasında aceleci davranmamanız etkileyici sonuçların ortaya çıkabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Antioksidan kaynağı olarak nitelendirilen yeşil çay, saçlarınızın yeniden çıkmasına yardımcı olur. İçeriğindeki epigallocatechin gallate bu noktada sizlere destek sağlar. Saç derisinde soğuttuğunuz yeşil çay ile masaj yapabilmeniz mümkündür. D vitamini eksikliği saç dökülmesinin sebepleri arasında yer alabilir. Bu sebeple, D vitamini seviyelerinize de dikkat etmelisiniz. Bunun dışında tuz ile saç çıkarma yönteminden de yararlanabilirsiniz.

Bıttım sabunu evde saç çıkarma yöntemleri denildiği zaman akla gelenler arasındadır. Bütün doğal ürünlerde olduğu gibi bıttım sabununun da düzenli olarak kullanılması bir hayli önemlidir. Bıttım sabunlarının 1-2 kullanımından sonra doğrudan sonuç beklemeniz yanlış olabilir. Saç dökülmesini önleyebilmek veya yeni saçların çıkışını hızlandırabilmek istiyorsanız kimyasal içerikli şampuanlardan uzak durmalısınız. Bıttım sabunu çeşitleri için sizlere sunduğumuz seçeneklere de göz atabilirsiniz.

Yeni Çıkan Saçlar Nasıl Güçlendirilir?

Saçların sürekli parlak ve güçlü görünmesini istiyorsanız ilk etapta yeni çıkan saçlarınızın güçlü olabilmesi için ilgili adımları takip etmelisiniz. Bu aşamada biraz zorluk yaşayabilecek olsanız da aslında imkansız bir durum söz konusu değildir. Düzenli yapılabilecek uygulamalar sayesinde yeni çıkan saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Yeni çıkan saçlarınızı güçlendirebilmek için sağlıksız beslenme, sigara, alkol ve hormonal etkenler gibi birçok farklı detayı göz önünde bulundurmalısınız. Zayıflamış ve güçsüz hale gelmiş saçlarınız için çeşitli doğal yöntemleri de deneyebilirsiniz. Saçları yüksek ısıdan uzak tutmanız, saç türüne uygun saç maskeleri kullanmanız ve saç köklerini uyarıcı maddeler tercih etmeniz alabileceğiniz en iyi önlemler arasındadır.

Duş sırasında şampuanı saçlara masaj yaparak uygulamanız da destekleyici bir yöntemdir. Bunun dışında bıttım sabunu sayesinde de yeni çıkan saçlarınızı güçlendirebilmeniz mümkündür. Saçların desteklenebilmesi için son derece yararlı olabilen bıttım sabunu ve kremlerine sipariş sayfamız üzerinden erişebilirsiniz. Yeni çıkan saçlar nasıl güçlendirilir denildiğinde akıllara gelen bıttım sabunları doğal içerikleriyle sizlere sunulur.

Tam yağlı Siirt bıttım yemişi yağından üretilen sabunlar yeni saçların güçlenebilmesine destek verdiği gibi aynı zamanda yeni saçların çıkabilmesine de  yardımcı olur. Bitkisel ve doğal sabun çeşitlerimize göz atarak ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilecek en özel seçeneklere sahip olabilirsiniz.

-23%
 220,00  170,00
-19%
 270,00  220,00
-14%
 370,00  320,00
-21%
 290,00  230,00
-21%
 240,00  190,00
-13%
 80,00  70,00
-24%
 210,00  160,00

 1. Filiz Babür diyor ki:

  Eşimde sabunu denemeye başladık bu yazıyı dikkate aldık, 10 gün oldu sonuçları görmeye başladık, olumsuz bir durum yok şu an için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bıttım Sabunu Hemen Ara ButonuBıttım Sabunu Whatsapp Bilgi Butonu